Forum Szkoły Żeglowania W DAL




Forum Szkoły Żeglowania W DAL


#1 2010-01-05 21:28:29

Ficek

Kadrowicz

4870587
Skąd: Skierniewice
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 155
Punktów :   
Z WDAL od roku: 2005

Sernik Jachtowy

Jak w temacie Zbieram się i zbieram i mimo że wujek Google mi ładnie pokazał, to ja nie wiem co jest dobre a co nie. Potrzebuje Rejsu stażowego najlepiej z kursem i egzaminem na końcu. Marzy mi się stejot, a może później zrobię prawko ;P Może inni, co nieśmiało moje marzenia podzielają, się udzielą, lub skorzystają. Co bardziej doświadczeni mogą polecić?


Gdy whisky w porcie masz już dość,
Cumy rzuć! Żagle staw!
Do dziewczyn nawet czujesz złość,
...

Offline

 

#2 2010-01-06 16:07:10

Cebula

Cebi

4522866
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 29
Punktów :   
Z WDAL od roku: 2004
WWW

Re: Sernik Jachtowy

Ja bym się pisał, jak byś poczekał do 20 listopada, bo trzeba mieć 18, ale ja staż będę miał, a właściwie już mam.

Offline

 

#3 2010-01-06 17:49:28

Ficek

Kadrowicz

4870587
Skąd: Skierniewice
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 155
Punktów :   
Z WDAL od roku: 2005

Re: Sernik Jachtowy

no w listopadzie to jak dobrze pójdzie to mam studia.. ;P a poza tym... chyba zimno jest wtedy nie?


Gdy whisky w porcie masz już dość,
Cumy rzuć! Żagle staw!
Do dziewczyn nawet czujesz złość,
...

Offline

 

#4 2010-01-06 22:11:20

zyszkola

Siostra Szefa

413373
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-12-19
Posty: 320
Punktów :   
Z WDAL od roku: od początku
WWW

Re: Sernik Jachtowy

Kiedyś Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni robiło rejsy stażowe połączone z kursem na sternika i zakończone egzaminem. Wychodziło taniej niż dwa rejsy plus kurs osobno. Spróbowałabym tam.


O.


Wiem, czemu żeglujesz
Wiatr żagle napina i wtedy zaczynasz żyć...

Offline

 

#5 2010-01-07 01:07:53

Kula

Kadrowicz

Skąd: z daleka...
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 288
Punktów :   
Z WDAL od roku: powstania

Re: Sernik Jachtowy

AN sie w to bawila odkad pamietam, ale szczerze? Ostatnia rzecza, na ktora mam ochote podczas rejsu morskiego to przygotowywanie sie do jakiegokolwiek egzaminu, dlatego nie jestem pewien czy to dobry pomysl. Zwlaszcza jesli sie okaze, ze warunki beda trudne. Wtedy, wierz mi, po 4h deszczu, zimna, wiatru i slonej wody w twarz idziesz spac, niezaleznie od tego czy masz sucha czy mokra koje i czy cie z niej wyrzuca, czy nie. Ty masz wolne i masz syśko w dupje

Osobiscie uwazam, ze lepiej jest machnac rejs (tj. "dwa" rejsy) a potem kurs. Wychodzi drozej, ale skuteczniej i wiecej sie nauczysz (a tu przeciez nie chodzi o papier, nie?). Ponadto, poniewaz stejot jest ostatnim stopniem, od ktorego dzieli cie egzamin sporo doszlo do poprzednich wymagan. Dotychczas nie bylo plywow chociazby (niby nie az takie, ale kolejna cegielka do nauczenia sie). Pozostale dzialy po prostu rozszerzono.

Albo (wlasnie sobie przypomnialem) sprobuj zalapac sie na cos takiego, ze masz rejs, a kurs zaraz po nim, sprzezone razem w koherentna calosc (nie wiem czy o takim mowiles od poczatku, jesli tak to sorki). Tak zrobila moja kolezanka, wlasnie w AN, jakies dwa lata temu. Plywali wowczas Darem Pucka jesli sie nie myle, a potem szkolenie w Gorkach Zachodnich. Jakos 4tyg to trwa. Koszty sa mi nieznane.

Z firm, ktorych zdecydowanie nie polecam: morskierejsy.pl vel maringo.pl. Co do innych? Ja zawsze szukalem rejsu na chybil trafil i trafialem dobrze. Jak bedziesz mial jakies konkretne oferty wyszukane (jest jakis taki katalog stron na zagle.pl czy jakos tak [ale nie na stronie magazynu] oraz chyba kliwer.prv.pl gdzie sa oferty wolnych koi; sprobuj moze w google wklepac "wolna koja", powinno wyskoczyc; nie wiem czy masz grono, ale tam tez warto zerknac - czesto ludzie wrzucaja ogloszenia, o roznych rejsikach), napisz do mnie, to sprobuje ci powiedziec czy warto. Mysle, ze Ola tez bedzie dobrym zrodlem informacji (prawda Olu? ), ale bez konkretow trudno nam bedzie cokolwiek powiedziec.

Aha, a co do stazu, to zalatwia sie go rozpisujac 14dniowy rejs na dwa (razem powinny dac okolo 200h), wiec nie musisz jechac dwa razy, tylko musisz zagadac z kapitanem, stad moje "dwa" rejsy. Nie wiem czy o tym wiedziales, ja na poczatku nie wiedzialem, wiec sie dziele zdobyta wiedza.

PS. Przepraszam za elaborat, tak jakos wyszlo

Ostatnio edytowany przez Kula (2010-01-07 01:10:37)

Offline

 

#6 2010-01-09 21:03:14

Ficek

Kadrowicz

4870587
Skąd: Skierniewice
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 155
Punktów :   
Z WDAL od roku: 2005

Re: Sernik Jachtowy

Znalazłem "Błękitnego Piotrusia" który ma ten miesięczny kurs. (14 rejs 14 szkolenie) tylko jeszcze robią ofertę na 2010. No koszty w okolicach 3000 za wszystko(w poprzednim roku)... A o CWM, wszyscy mówią, wszędzie jest o tym napisane, ale konkretnej strony, telefonu nie potrafię znaleźć.


Gdy whisky w porcie masz już dość,
Cumy rzuć! Żagle staw!
Do dziewczyn nawet czujesz złość,
...

Offline

 

#7 2010-01-10 06:51:42

Kula

Kadrowicz

Skąd: z daleka...
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 288
Punktów :   
Z WDAL od roku: powstania

Re: Sernik Jachtowy

Gdybys przeczytal dokladnie wiedzialbys, ze to nie oni to organizuja. Na samym dole jest napisane "Touroperator: AN" czyli Academia Nautica to robi, dokladnie tj. mowilem

zerknij tutaj:

http://www.anw.pl/kurs_sternik_jachtowy.html


Aha: domki sa znosne latem, moim zdaniem nie warto sie wyglupiac np. z namiotem. Wyzywienie w osrodku AZS jest natomiast calkiem pokaznym dodatkiem, bo to chyba jakies 20 pln za dzien. Wiem, ze niektorzy sie stolowali w barze i zarli hotdogi, hamburgery etc. a ze jeden gosc mial samochod, to kilka osob zaopatrywalo sie w jedzenie nawet w Gdansku. (bez samochodu to masz do sklepu spacer 10-15 minut w jedna strone; te porty (AZS i NCZ) to miejsca gdzie psy dupami szczekaja...)

Ostatnio edytowany przez Kula (2010-01-10 06:58:56)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plSerwis komputerowy piastów finanse grzejniki purmo wrocław